Tipy na výlet vhodné i při nepřízni počasí jsou označeny symbolem sluíčka a mráčků. Kliknutím na něj získáte aktuální předpověď  

Vodní lyžování        Předpověď počasí

Vodní lyžování - TJ Delfín Oleksovice

Už jste někdy zkusili vodní lyžování? Pojďtě na to,  děti můžou využít přírodního koupání, ti větší hurá s rodiči do nevšedního zážitku. Proč jezdit k moři za dobrodružstvím, když ho máte přímo u sebe…. Malá nádrž o rozloze 30 ha nabízí vyhrazenou část pro provozování vodního lyžování.

Adresa: Vodní lyžování -TJ Delfín Oleksovice

Vzdálenost 26km/ 20min jízdy (Vranov-Oleksovice)

Časová náročnost min. až max. : min. 2h  /  5h

GPS  48°54'48.364"N, 16°15'41.701"E

KOLOVÝ TURISTICKÝ VLÁČEK Předpověď

který funguje nejen jako zážitkový, ale jako dopravní prostředek náměstí – hráz. Jezdí dle jízdního řádu, který je na každé zastávce, na www.vranov-region.cz nebo k dispozici na informačním centru.

 

LANOVÝ PARK ZDARMA, včetně prolézaček i pro ty nejmenší, ale i pro ty největší, tedy i rodiče

Kde ? Chvalovice. Pro koho? Pro celou rodinu. A když rodiče dostanou žízen, můžou se občerstvit hned u místní hospůdky v dětském areálu. Věřte, nevěřte, bolavá záda po projítí opičí stezky si napraví i nejeden tatínek či maminka. A skvělá zpráva je, že je vše zdarma.

Vzdálenost 29km/ 28min jízdy (Vranov-Chvalovice)

Časová náročnost min. až max. : min. 2h  /  6h

48.787981, 16.077674

Chvalatice

 

 

LANOVÝ PARK      Předpověď počasí

na Vranovské pláži více info ZDE  tel. 604 859 434)

...............................................................................................................................................................................................................................................................

ŽIVÁ HUDBA, DEGUSTACE, AKCE  V RESTAURACÍCH

RESTAURACE PARNÍK, Vranov – živá hudba v určitých termínech v restauraci, informace na tlf. 723 612 306

 

COUNTRY SALOON, Vranov – každou středu hraje country kapela Paroháči od 20.00, rezervace na baru nebo 603 549 469

 

 Aktivní víkend – sport, adrenalin, akce pro děti: 

Rybníky u Jejkala (www.vranov.info/rybniky_jejkal, tel. 775 753 073) – možnost rybolovu na soukromých, kvalitně zarybněných rybnících   

Bakchus aktivity Vranovská pláž (www.bakchusaktivity.cz , tel. 604 859 434) více info ZDE ,

Adrenalínová houpačku z mostu na Vranovskou pláž – „swing jump“. 
Provoz: sobota 26.4.,  11,00 - 18,00 hodin.

Šlapadla a loďky - provoz 10,00 - 18,00 hodin, cena 80 Kč/hod. šlapadlo, 60 Kč/hod.loďka

Koloběžky - provoz 10,00 - 18,00 hodin, cena 40 Kč/hod. V sobotu 26.4. dostanou děti k zapůjčeným koloběžkám podklady pro „bojovku“ - hledání indicií a plnění úkolů. Po úspěšném absolvování hry je čeká odměna ve formě podvečerního překvapení.

Půjčovna elektrokol a elektroskútrů Vranov nad Dyjí - hráz (www.naplnyproud.cz , tel. 733 670 428) - Zapůjčení elektrokola/elektroskútru v ceně 80 Kč na 2 hod.

 Koňská stáj Vranov nad Dyjí (více info ZDE , tel. 739 479 832 

Vožení dětí a dospělých na koních. Zájemci si mohou vyzkoušet jízdu na klidných koních appaloosa. 

 


Tematické vycházky do okolí Vranova nad Dyjí s průvodci NP Podyjí:

 Vycházka s průvodcem "Po stopách úzkokolejky" (Vranovská přehrada) (www.nppodyji.cz, tel. 724 256 182)

 NP Podyjí Vranov nad Dyjí (www.nppodyji.cz , tel. 724 256 182)

 Trasa: přehradní hráz Vranov - údolí Štítarského potoka - po zelené značce kolem hájovny zpět

 Délka vycházky: cca 5 km, nenáročný terén, částečně však mimo cestu, doporučené vybavení - dobrá obuv

 Tématické zaměření: Pro dopravu materiálu na staveniště Vranovské přehrady byla v roce 1930 z nádraží Šumná postavena úzkokolejná drážka. Kromě množství archivních materiálů a fotografií zůstaly po tomto pozoruhodném technickém díle zachovány doposud patrné stopy v terénu. Účastníci vycházku budou mít příležitost nejen nahlédnout do kopií archivních záznamů, ale i projít část trasy a stát se tak na chvíli "drážními archeology".

 

Vycházka s průvodcem po vyhlídkách (Vranov nad Dyjí)

(www.vranov.info/pruvodce , tel. 739 302 038)

Claryho stezka - po vyhlídkách v okolí Vranova n.D.(cca 7 km),

  

Cykloturistika

tip pro výlet na kole pro rodinu 

více info Intuitivní mapa          Popis zajímavých cyklotras   

Přímo z našeho Babyhotelu je krásná vyjíždka do Podmolí (možno navštívit místní hospůdku u rybníka) , možnost pokračovat přes Bezkov do Citonic krásnou loukou a nově vybudovanými biorybníky.(V Citonicích u rybníka možnost občerstvení v jedné hospůdce, po vyjetí na hlavní silnici možnost druhé hospody i s vařením).

Nebo z Podmolí navštívit poslední možnost shlédnout zbytek železné opony viz více info ZDE. V případě času možnost pokračovat až do věhlasných vinic Šobes. I zde možnost jídla.

Možnost využít zpět spojení CYKLOBUSU viz více info ZDE        

 

Zde nabízíme nejoblíbenější  plánovače tras 

http://www.bikemap.net/cs/?tab=top#/z15/49.75,15.5/terrain&gsc.tab=0

internetu (také běžecké trasy, turistické trasy, in-line trasy, moto trasy). 

- Používá mapu Google - klasická, hybridní, terénní, satelitní,  lze přepnout také na Open street map, Open cycle map.

- Program je v češtině, jednoduché tvoření tras podle "magnetu" (čára kopíruje silnici), možnost přidat fotografie, symbolu (více v článku), interaktivní výšk.profil (menší). Je možné editovat trasu.

- Publikování na webu, blogu (html) - mapa s profilem, nebo jen mapa (různé velikosti mapy), do mapy lze také přidat fotografie (ze svého PC). Na web lze vložit jak danou trasu, tak souhrn tras uživatele.

- Na mapě je široká možnost zobrazení externích informací - např. počasí, webkamery, wikipedie, fotky z Panoramio, videa z YouTube, další možnosti jsou u Německa a Rakouska (ubytování, zajímavosti,...)

- Trasu lze odeslat na facebook, možnost vedení tréninkového deníku, vytvoření události (závody, výlet,...) na trase. Možnost tisku trasy. Trasu lze hodnotit, napsat komentář, označit ji jako oblíbenou, odjetou nebo ji mít v plánu.

- Nahrání trasy z GPS, KML souboru nebo přímo z přístroje Garmin

- Export trasy GPX,  

KML (Earth)

Nevýhody: není turistická mapa, máte-li hodně tras, nejde vyhledat danou trasu podle různých parametrů.

 

http://www.gpsies.com/#10_48.97050476074219_15.902206420898438_mapQuest

Používá mapy od Google, Microsoft, Yahoo, Open street map, Open street map cycle. Zobrazení jako klasická, terénní, hybridní, satelitní, Google Earth mapa. Možnost přepnutí na Geocaching map (u tlačítka more)

- Není sice přeložen celý (už na tom ale dělám), ale základní informace jsou v češtině. Jednoduché tvoření tras (pokud při tvoření trasy zaškrtnete políčko "Follow roads" trasa bude kopírovat silnici (tzv. funkce magnet), nově má pod Follow roads (kopírovat silnici) i políčko Walking, s kterým funguje magnet i na menších silnicích (na rozdíl od Bikemap). Také je zde možnost přidání waipontů (body cesty - využití v GPS, např. při navigaci). Interaktivní výškový profil (větší jako u Bikemap, ale u vložené mapy na web je menší)).  

Trasu lze poslat na Open street map. V plánovači tras si můžete naklikat cestu a bez uložení trasy na web jej můžete importovat do Garmina.  

Je možné editovat trasu.

- Publikování na webu, blogu (html) - mapa s profilem (nastavené 600*400, možnost úpravy jen v kódu html). Oproti Bikemap nelze vložit fotku z PC přímo do trasy a nelze ji tak vidět přímo.  Pokud však máte fotky na webové galerii Picasa a máte u fotky zadanou i polohu pořízení fotky, lze fotky importovat přímo do mapy. Jednotlivé fotky tak budou přímo v mapě (viz zde...). 

Na web lze vložit jak danou trasu, tak souhrn tras uživatele. Pokud nemáte u fotky místo pořízení, ukáží se Vám fotky v infu pod mapou. Zde lze také vložit video z YouTube.

- Na mapě je možnost zobrazení externích informací - např. počasí, webkamery, wikipedie, fotky z Panoramio, videa z YouTube.

- Trasu lze odeslat na facebook, vytisknout, poslat mailem

- Nahrání trasy z přístroje Garmin nebo formáty:  

Google Earth (KML, KMZ), PCX5 (tracks, waypoints), GPX (tracks, routes, waypoints), GPX Garmin Streetpilot, Garmin Course (CRS, TCX), CompeGPS, GeoRSS, Logbook, NMEA, OVL (ASCII), Fugawi, KOMPASS Verlag (Alpenverein), Navigon Route, OziExplorer, qpeGps Track, MagicMaps IKT, TomTom ITN, Suunto SDF, Magellan Track, PathAway  

(daleko větší výběr jako Bikemap)

- Export trasy také do těchto souborů a přístrojů Garmin. Požívám v GPS -  

GPX - pro navigování nebo také Garmin Course TCX (lepší navigace v terénu)

- Konvertor - výborný nástroj na konverzi souborů tras.

-  Aplikace pro telefony iPhone a s Androidem.  

Nevýhody: není turistická mapa 

 

 

 

 

 

penzion Vranov, ubytování vranovská přehrada, ubytování vranov nad dyjí, penzion jižní morava, ubytování vranov, hotel pavlov, penzion relax, pension relax, dovolená vranovská přehrada, ubitovanie vranov,  penzion na jižní moravě,pension na jižní moravě, ubytování ve Vranově nad Dyjí, ubitovanie vranov nad dyjí, vranov nad dyjí ubytovaní, hotel ve vranově,  vranov ubytování, zámecký hotel vranov, penzion Idyla, pension Idyla, penzion Inspira, pension Inspira, penzion Herold, pension Herold, hotel peklo, penzion permoník, pension permoník, penzion fulda, pension fulda, penzion-starecasy,  slunicko-penzion,  hotelpeklo, navstivtevranovsko.cz, trivago.cz , vranov.info , penzion u hradku,racin.cz, racin, pensionfulda,